05 January 2018

Oryginalne meble oraz dodatki industrialne

Czytaj więcej

Oryginalne meble oraz dodatki industrialne, czyli metal we wnętrzach mieszkań i restauracji


Metal to obok drewna oraz betonu kolejne interesujące tworzywo, które kojarzy się z mieszkaniem lub innym wnętrzem w stylu loftowym. Jest często wykorzystywane w aranżacji tego rodzaju przestrzeni, ponieważ doskonale prezentuje się z postarzanym drewnem, stanowiąc dla niego ciekawy kontrast. Styl industrialny inspiruje się metalem na wielu płaszczyznach, wykorzystując w pełni jego możliwości. Metalowe elementy możemy dostrzec w meblach w stylu industrialnym. Często posiadają je biurka, krzesła i stoliki loftowe, lampy przemysłowe, czy też regały. Oryginalny wygląd konstrukcji metalowych sprawia, że bardzo modne jest urządzenie mieszkania w stylu loftowym.

Hokery loftowe i stoliki kawowe industrialne jako przykłady wykorzystania metalu


Fascynacja metalem i jego zastosowaniem w aranżacji wnętrz sprawiła, że architekci zapragnęli przenieść klimat loftu również do miejsc publicznych takich jak restauracje, czy kawiarnie. Stoliki industrialne ze stalowymi nogami, wygodne hokery, czy też krzesła loftowe to tylko niektóre przykłady, w których zastosowano ten niebanalny surowiec. Całość uzupełniają również lampy przemysłowe emitujące nastrojowe światło. Z konstrukcji metalowych powstają też wyjątkowe stojaki na wino, schody, świetliki oraz szafki wzorowane namodelach typowo lekarskich.

Zainspiruj się!


Nic dziwnego, że zainteresowanie metalem nie mija. To nietuzinkowe, solidne i niezwykle uniwersalne tworzywo. Pasuje zarówno do mebli loftowych, jak i do stylu retro, co doskonale udowadniają nasze realizacje, które możesz zobaczyć tutaj. Być może zainspirują Cię do stworzenia własnej niebanalnej przestrzeni. Jeżeli zaintrygowało Cię wykorzystanie konstrukcji metalowych we wnętrzach w stylu industrialnym, zachęcamy do kontaktu.